Valdemarsviks kommuns logotyp
Verktyg
Du är här: Politik / Gruppledarna i kommunfullmäktige

Partiernas gruppledare i kommunfullmäktige

Anna Nilsson

Moderaterna
Anna Nilsson
070-601 45 16
anna.nilsson@valdemarsvik.se

Göran Karlsson Centerpartiet
Göran Karlsson
0123 - 310 48
goran.karlsson@valdemarsvik.se
Bertil Eklund

Nybyggarpartiet
Bertil Eklund
0730-713 700
bertil.eklund@valdemarsvik.se

Helena von Schantz

Liberalerna
Helena von Schantz
0123 - 290 22
helena.von.schantz@valdemarsvik.se

Bild saknas

Kristdemokraterna
Marianne Svensson
0121-30222
marianne.svensson@valdemarsvik.se

Erland Olauson Socialdemokraterna
Erland Olauson
070-581 30 65
erland.olauson@valdemarsvik.se
Bild saknas

Miljöpartiet
Mika Liffner
0706-73 76 83
mika.liffner@valdemarsvik.se

Jonas Andersson Vänsterpartiet
Jonas Andersson
0121-411 40
jonas.andersson@valdemarsvik.se
Bild saknas Sverigedemokraterna
Jan Sturfält
070-654 02 22
jan.sturfalt@valdemarsvik.se    
 
Bild saknas Landsbygdspartiet Oberoende
Lars Lundqvist
070-219 85 13
lars.lundqvist@valdemarsvik.se

 

Sidan uppdaterad den 26 mars 2018 Skicka kommentar

Valdemarsviks Kommun 615 80 VALDEMARSVIKTel: 0123-191 00Fax: 0123-191 04

Besöksadress: Storgatan 37. Skicka E-post till kommunen: